Gimnastyka korekcyjna

gimnastyka korekcyjna

Opis badania

Ćwiczenia z zakresu gimnastyki korekcyjnej zalecane są osobom, u których stwierdzono wady postawy lub tendencję do ich powstawania.
Wskazaniem do zapisania się na gimnastykę korekcyjną są wady postawy i skrzywienia kręgosłupa. W przypadku dzieci i młodzieży wykonywanie ćwiczeń w ramach gimnastyki korekcyjnej może skorygować wadę postawy i sprawić, że skrzywienie kręgosłupa zmniejszy się. W przypadku osób dorosłych, u których rozwój układu kostnego jest zakończony, zazwyczaj nie jest łatwo w widoczny sposób skorygować już istniejącą wadę postawy, można jednak sprawić, że wada ta (lub wady) nie będzie się pogłębiać. 
ćwiczenia gimnastyki
gimnastyka korekcyjna piekary
Gimnastyka korekcyjna wzmacnia mięśnie grzbietu i brzucha, odpowiedzialne za utrzymanie kręgosłupa we właściwym położeniu oraz za utrzymanie właściwej postawy, dlatego ważne jest, żeby regularnie wykonywać zalecone ćwiczenia.
Wady postawy najczęściej spowodowane są nieodpowiednim ułożeniem ciała podczas nauki i pracy przy biurku oraz przy komputerze. Zaniedbania w tym zakresie prowadzą do wykształcenia się skrzywień kręgosłupa na różnych jego odcinkach i do dolegliwości bólowych. W przypadku osób dorosłych jedną z najczęściej spotykanych wad postawy jest garbienie się spowodowane i pogłębiane przez złe nawyki pracy i wielogodzinne siedzenie za biurkiem.
logo Lambda
Jesteśmy tu po to, aby Wam pomagać. Dobro pacjenta jest naszym priorytetem.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram