Logotyp Lambda

BADANIE EKG

Badanie EKG (elektrokardiograficzne) to nieinwazyjna metoda diagnostyczna stosowana do oceny elektrycznej aktywności serca.
Polega ona na rejestrowaniu elektrycznych impulsów generowanych przez serce za pomocą elektrod umieszczonych na skórze pacjenta. Badanie EKG jest powszechnie stosowane w diagnostyce chorób serca, takich jak migotanie przedsionków, zawał serca, choroba wieńcowa, wady serca i wiele innych.

Przebieg badania

Badanie EKG jest bezbolesne i trwa zazwyczaj kilka minut. Pacjent powinien pozostać nieruchomy podczas jego trwania. Specjalne elektrody są umieszczane na ciele pacjenta - na klatce piersiowej, ramionach i nogach. Istnieje standardowy układ elektrod, który jest stosowany w badaniu EKG

Przygotowanie do badania EKG

Przygotowanie do badania EKG obejmuje zdjęcie odzieży z górnej części ciała, usunięcie metalowych przedmiotów, przygotowanie skóry oraz zachowanie spokoju i nieruchomości podczas badania. Ważne jest także udzielanie dokładnych informacji personelowi medycznemu, aby zapewnić dokładność interpretacji wyników.

logo Lambda
Jesteśmy tu po to, aby Wam pomagać. Dobro pacjenta jest naszym priorytetem.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram